Takže pár slov o mne...

 

 

Prezývka asi bude jasná i z názvu tohto webu. Síce nenosím červenú bodkovanú mašľu – skôr to bude asi tým guľatým bruškom...

S modelmi som začínal na základnej škole, čo by aktívny odberateľ ABC. Papierové modely – hlavne tie pána Vyškovského ma uchvátili a nejeden obrus, či tapacírung stoličky skončil polepený Herkulesom. Popritom sa pritrafili i plastikové stavebnice, konkrétne si pamätám na Fokker Dr.1 Triplane (asi Smer) a nejaké dopravné lietadlo, pravdepodobne Caravelle (krabica obsahovala dve hliníkové nádobky – jednu s lepidlom, druhú so striebrenkou - samozrejme bez označenia, ktorá je ktorá). Táto záľuba ma držala tak do strednej školy, keď nastúpili iné záujmy.

Po dlhých rokoch, sme sa raz bavili so známym, čo si asi tak v našom veku priať k sviatku. Napadlo ma, že občas som na PC hral hru/simulaciu vrtuľníka Comanche, aby som sa odreagoval od stresu v práci. Navyše mi to pripadalo zmysluplnejšie, ako sledovať TV program. A vcelku by bolo možno zaujímavé mať taký vrtuľník i na monitore - v tom čase samozrejme CRT opacha...  K môjmu prekvapeniu som od neho k jubileu obdržal hneď niekoľko krabíc s modelmi, samozrejme RAH-66 chýbať nemohol.

Tak čo už – pustil som sa do toho. Začiatky boli veľmi „drevené“ ale neskôr som objavil viacero zdrojov múdrostí – ako Modelforum, alebo MODELPLAC pána Vilingra. Tam som zistil, že modelárske farby sa tiež riedia, existuje niečo ako Airbrush a pod dekály patrí lak... Všetkým za ich často i anonymné rady ďakujem aspoň takto a raz sa dúfam odhodlám i osobne...

Stále však platí, že lepím pre pohodu a pre zábavu. Preto prosím berte na vedomie, že presné odtiene farieb, tvary a rozmery maskovacích polí, na 100% presné rozmery alebo príslušenstvo ma necháva chladným. Model robím tak, aby sa mi páčil a ak sa ešte zhoduje s predlohou, beriem to ako bonus navyše. Jednu úchylku ale predsa mám - rád upravujem či pridávam detaily tak, aby výsledná podoba stroja bola bližšie nejakému konkrétnemu variantu a teda nie úplne podľa návrhu konštruktéra modelu.

Takže, toľko o mne a pokiaľ som Vás neodradil, budem rád, ak sa Vám moje modely zapáčia.